Existuje mnoho prospešných aktivít, či už cvičebných systémov, rôznorodých terapií, alebo iných praktík, ktoré pomáhajú zlepšovať celkový  zdravotný stav jednotlivca. Niektoré známe cvičebné sytémy sú však v praxi tažko zvládnuteľné aj pre zdravého človeka.

 

Spoločným znakom terapií, zverejnených na tomto webe je, že  sa pozerajú na človeka a jeho ochorenie inak než klasická medicína.  Vo všeobecnosti sa tento náhľad dá pomenovať ako "alternatívny".  Rovnako možno povedať, že každú terapiu, či cvičebný systém, ktorý tu predstavujeme, môže s úspechom vyskúšať každý, bez obáv o ujmu na zdraví.

 

Každá zo spomenutých terapií má svoje čaro a opodstatnenie v prípade špecifických porúch. Tieto stránky sú venované prevažne rôznym poruchám pohybového aparátu. Taktiež sústreďujeme informácie o metódach, ktoré priaznivo vplývajú na zlepšenie hybnosti všetkých častí kostrového systému. 

 

Do tejto sekcie budeme postupne pridávať vyskúšané terapeutické postupy s preukázateľne priaznivým vplyvom na ľudský organizmus.  Zameriavame sa  na celkové ozdravenie ľudského organizmu so zvláštnym zreteľom na pohybový aparát.